وبلاگ

مراحل تولید پیچ و مهره

مراحل تولید پیچ و مهره

مراحل تولید پیچ و مهره

ماشین‌آلات و وسایل بی‌شماری در سراسر جهان وجود دارند که در ساختار آن‌ها از انواع مختلف پیچ و مهره استفاده شده است. درگذر زمان و بر اساس نیازهای جدید، انواع و اشکال زیادی از پیچ و مهره‌ها به وجود آمده‌اند. تنوع نوع و سایز این اتصال‌دهنده‌ها به‌قدری زیاد است که هیچ کشوری تاکنون میسر به تولید تمام انواع و سایزهای آن‌ها و خودکفا شدن در این زمینه نشده است. ایران نیز از این قائله مستثنا نیست و تقریباً ۷۰ درصد از پیچ‌ و مهره های مورد نیاز صنایع و بازار خود را از طریق واردات تأمین می‌کند. بنابراین، حتی یک تولیدکننده بیشتر در داخل کشور را نیز می‌توان غنیمت شمرد. در واقع تولید این اتصال‌دهنده‌ها کار چندان آسانی نیست و به پیروی از استانداردها و بهره‌گیری از بهترین متدهای تولید برای دستیابی به کیفیت مطلوب نیاز دارد. در ادامه ضمن معرفی رایج‌ترین روش‌ها، نگاهی به نحوه تولید پیچ و مهره ها نیز خواهیم داشت.

تولید پیچ و مهره

روش‌های رایج برای تولید پیچ‌مهره

چندین روش برای تولید پیچ‌ و مهره‌ها وجود دارند که بهره‌گیری از هرکدام، در ویژگی‌های ساختاری پیچ تأثیر خواهد داشت. در یک دسته‌بندی کلی، روش‌های تولید این اتصال‌دهنده‌ها به دو نوع بدون برش و ماشین‌کاری تقسیم می‌شوند و هر یک از آن‌ها زیرشاخه‌هایی را در برمی‌گیرند که آن‌ها را در اینجا آورده‌ایم:

  1. روش بدون برش

روش‌های بدون برش ازجمله پرکاربردترین متدهای تولید این اتصالات به شمار می‌آیند. استفاده از این روش‌ها در فرایند تولید پیچ‌مهره، موجب کاهش هزینه‌های تولید و افزایش استحکام، کیفیت و دقت ابعاد در محصولات می‌شود. روش‌های بدون برش عبارتند از:

  • روش فورج سرد

اغلب پیچ و مهره‌های موجود در بازار به روش فورج سرد تولید می‌شوند. زیرا استفاده از این روش برای تولید در حجم بالا به‌صرفه‌تر است و توجیه اقتصادی دارد. برای تولید اتصالات به روش فورج سرد از اکستروژن، فشار فورج یا تلفیقی از هردو استفاده می‌شود. از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به برخورداری از بازده، دقت و کیفیت بالا و همچنین افزایش استحکام محصولات اشاره کرد. در فرایند تولید می‌توان مشاهده کرد که از مواد اولیه به ‌صورت بهینه استفاده می‌شود. روش فورج سرد معمولاً در تولید مقادیر کم و پیچ و مهره‌های لبه تیز به کار نمی‌رود. زیرا صرفه اقتصادی ندارد و ممکن است موجب بروز ساییدگی در ابزار شود.

  • روش فورج گرما

فورج گرم از جمله رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین روش‌های تولید برای ساخت پیچ و مهره‌های دارای قطر بیشتر از M27 و بدنه‌ای با طول حدوداً ۳۰۰ میلی‌متر است. زمانی که نیاز به تولید اتصالات در مقادیر کم بوده و یا درجه شکل‌گیری آن‌ها بسیار بالا باشد، روش فورج گرم به یک گزینه ایده‌آل تبدیل می‌شود. یکی از مراحل تولید پیچ و مهره در این روش، گرمادهی به مفتول‌ها تا رسیدن به دمای فورج است؛ زیرا شکل‌دهی و ایجاد شکل‌های هندسی پیچیده در این دما راحت‌تر انجام می‌شود.

  1. روش ماشین‌کاری

روش ماشین‌کاری با تراشیدن ماده اولیه همراه است. به دلیل اتلاف مواد زیاد، این روش‌ها را نمی‌توان در لیست روش‌های مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی گنجاند. روش‌های مختلف ماشین‌کاری عبارتند از:

  • تراشکاری

در تراشکاری لازم است قطعه اولیه را تا رسیدن به قطر و ابعاد مورد نظر تراشید و سپس رزوه برای آن ایجاد کرد. بنابراین، ساخت پیچ و مهره با این روش می‌تواند دقت و کیفیت را کاهش دهد و هزینه تولید و قیمت نهایی محصول را بالا ببرد. بنابراین، استفاده از آن برای تولید پیچ و ‌مهره‌ها در حجم بالا رایج نیست و توجیه اقتصادی ندارد.

  • قلاویز کاری

یکی از بهترین روش‌ها برای تولید رزوه‌های داخلی (Internal)، روش قلاویز کاری است. با این ‌حال، تولید به این روش می‌تواند شما را متحمل هزینه و زمان زیادی کند.

  • حدیده

حدیده یکی از روش‌های ویژه است که عمدتاً برای ساخت پیچ و مهره‌های خاص و در حجم پایین از آن استفاده می‌شود. این متد تولید نیز مانند قلاویز کاری نیازمند زمان و هزینه بالایی است و برای ایجاد رزوه داخلی به کار می‌رود.

تولید مهره در x مرحله

همان‌طور که اشاره شد، ساخت پیچ و ‌مهره به روش فورج سرد رایج‌تر و به‌صرفه‌تر است. در ادامه مراحل تولید پیچ و مهره با بهره‌گیری از روش فورج سرد را آورده‌ایم:

  1. آماده‌سازی مفتول

برای برش و شکل‌دهی به مفتول یا همان قطعه اولیه، ابتدا باید آن را برای ۳۰ ساعت در نوعی محلول گرم قرار دهند تا نرم شود. در قدم بعدی، مفتول را از محلول خارج می‌کنند و در اسیدسولفوریک قرار می‌دهند. این مرحله تا حد زیادی در رفع ناخالصی‌ها و زنگ‌زدگی‌های سطحی مؤثر است. برای جلوگیری از بروز زنگ‌زدگی طی مراحل تولید، سطح آن را فسفاته می‌کنند. یکی دیگر از مراحل آماده‌سازی مفتول، روغن اندود کردن سطح آن است که شکل‌دهی را تسهیل می‌بخشد.

آماده سازی مفتول

  1. برش و شکل‌دهی به روش فورج سرد

برای شروع، مفتولی فولادی با وزن بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم که از قبل آماده‌سازی شده است را از دستگاه فورج عبور می‌دهند تا صاف و کشیده شود. مفتول در هنگام خروج از دستگاه، دارای ابعاد مشخصی است که بسته به نوع و سایز پیچ متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه گل پیچ‌ها از همین مفتول و طی مراحل شکل‌دهی به وجود می‌آیند، همواره طول پیچ نهایی از مفتول برش خورده کمتر است. این گل پیچ‌ها بدون حرارت دهی و تنها با سه ضربه پرس در دستگاه فورجینگ به وجود می‌آیند. سرعت شکل‌دهی به‌گونه‌ای است که در هر دقیقه، تقریباً ۳۰۰ گل پیچ فرم دهی می‌شوند.

  1. ایجاد رزوه

مرحله بعدی، ایجاد دنده یا رزوه در پیچ است که در دستگاه فورجینگ و با استفاده از فک‌های پترن‌دار انجام می‌شود. این فک‌ها با دمای بسیار بالای خود می‌توانند به‌راحتی و خیلی سریع به ایجاد رزوه بپردازند. به ‌این‌ ترتیب، ۳۰۰ پیچ در عرض یک دقیقه رزوه‌دار و از دستگاه فورجینگ خارج می‌شوند.

 

ایجاد رزوه

ساخت مهره

برخلاف پیچ‌ها، در تولید مهره‌ها از روش فورج گرم استفاده می‌شود؛ اما همچنان نیاز به آماده‌سازی دارند. مفتول‌ها بعد از آماده‌سازی به قطعات کوچکی تبدیل می‌شوند که اصطلاحاً آن‌ها را اسلاگ می‌گویند. اکنون باید اسلاگ‌ها فرم‌دهی شده و به شکل مهره درآیند. به همین منظور، ابتدا به قطعات حرارت می‌دهند و آن‌ها را به دمای پلاسمای خود، یعنی ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسانند. شکل‌پذیری اسلاگ‌ها در این دما بیشتر است؛ بنابراین، کافی است چکش‌های هیدرولیکی بر روی آن‌ها فرود بیایند تا فرم‌دهی انجام شود. حفره داخلی مهره نیز ابتدا با پرس ایجاد شده و به روش قلاویز همراه با خنک کاری روغن رزوه‌دار می‌شود.

سخن پایانی

برای اطمینان از کیفیت و بازدهی بالای پیچ و مهره‌ها لازم است که تست کیفیت بر روی آن‌ها انجام شود. تست به این صورت است که پیچ و مهره میان دو فک بسته شده و با قدرت بالا کشیده می‌شوند تا زمانی که بشکنند. مقاومت اتصالات در برابر کشیده شدن و شکستن، با توجه به عدد ظاهرشده بر روی دستگاه دیجیتال اندازه‌گیری مشخص می‌شود. ما در باتاب جاوید ایرانیان بهترین محصولات را از لحاظ کیفیت و اصالت آن‌ها گردآوری کرده‌ایم تا قدمی در جهت رضایت و امنیت شما مشتریان عزیز برداشته باشیم. با از بین رفتن این دغدغه مهم، می‌توانید با خیال آسوده‌تری به مقایسه برندها، محصولات و قیمت‌ها بپردازید و خرید بهتر و رضایت بخشی را تجربه کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخگویی به سوالات شما
ارسال