وبلاگ

پیچ ومهره تیتانیوم

پیچ و مهره تیتانیوم چیست و ویژگی های آن کدام است؟

پیچ و مهره تیتانیوم چیست و ویژگی های آن کدام است؟

پیچ و مهره یکی از مهم‌ترین ابزارها در صنایع مختلف است که با استفاده از آن می‌توان اشیاء را به یکدیگر متصل کرد. پیچ و مهره‌ها در بسیاری از صنایع مهم مانند پزشکی، هوافضا، دریایی و… به کار گرفته می‌شوند و اصولاً، جزو پرکاربردترین اتصالات صنعتی هستند. این اتصالات با مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند که یکی از بهترین آن‌ها، تیتانیوم است. پیچ و مهره تیتانیوم، سختی و استحکام قابل‌ توجهی دارد؛ به همین خاطر، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین پیچ و مهره‌های بازار شده است. در ادامه مطلب، به معرفی جامع انواع پیچ و مهره تیتانیوم و خصوصیات هریک از آن‌ها پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

پیچ و مهره تیتانیوم چیست؟

پیچ ومهره تیتانیوم، نوعی پیچ و مهره است که ساختار اصلی آن را تیتانیوم تشکیل می‌دهد. در واقع، این محصول به دلیل وزن کم و مقاومت بالایی که دارد به یکی از اتصالات رایج صنایع تبدیل شده است. البته بالا بودن قیمت آن باعث شده ات که صنایع کمی بتوانند از آن استفاده کنند؛ اما به دلیل خواص و ویژگی‌های عالی که دارد مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است. به ‌طور کلی، تمام اتصالات ساخته‌شده با تیتانیوم از دوام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و هیچ نوع تغییر دمایی نمی‌تواند باعث کاهش مقاومت آن‌ها شود.

انواع پیچ و مهره تیتانیوم

پیچ ومهره تیتانیوم دارای انواع مختلفی از جمله گریدهای ۲، ۵ و ۷ است که هریک خواص منحصربه‌فردی دارند. بنابراین، هنگام خرید پیچ و مهره تیتانیوم بایستی به گرید آن توجه داشته باشید. در قسمت زیر به معرفی گریدهای پیچ و مهره تیتانیوم پرداخته‌ایم:

 • پیچ و مهره تیتانیوم گرید ۲

برای این مدل پیچ‌ومهره تیتانیوم، از تیتانیوم خالص استفاده شده است. در واقع، این محصول خالص بوده و هیچ آلیاژ دیگری در ساختار آن به کار نرفته است؛ به همین خاطر، مقاومت قابل ‌توجهی دارد. بیشترین فروش نیز متعلق به این گرید است.

 • پیچ و مهره تیتانیوم گرید ۵

پیچ ومهره تیتانیوم گرید ۵ که به آن تیتانیوم اسب کار نیز گفته می‌شود، دارای ۶ درصد آلومینیوم و ۴ درصد وانادیوم است. از مشخصات گرید ۵ می‌توان به مقاومت بالا، وزن کم و شکل‌پذیری مطلوب اشاره کرد. میزان مقاومت این محصول نیز ۲ برابر گرید دو است؛ به همین خاطر از آن در صنایع مهمی همچون صنایع پزشکی، شیمیایی، هوافضا و همین‌طور صنایع دریایی استفاده می‌شود.

 • پیچ و مهره تیتانیوم گرید ۷

بهترین مقاومت در برابر خوردگی متعلق به پیچ ومهره تیتانیوم گرید ۷ است. در کل، این گرید شباهت زیادی به گرید ۲ دارد. همچنین، بیشترین استفاده از آن مربوط به پروسه‌های شیمیایی و اجزای تجهیزات ساخت است.

 

پیچ تیتانیوم

ویژگی های پیچ و مهره تیتانیوم

تیتانیوم نوعی فلز با ویژگی‌های خاص و قابل ‌توجه است. محصولاتی مانند برخی از پیچ و مهره‌ها که با تیتانیوم ساخته می‌شوند، از این خواص بهره‌مند شده و می‌توانند تأثیرگذاری بالایی در صنایع داشته باشند. یکی از ویژگی‌های پیچ ومهره تیتانیوم، داشتن مقاومت و استحکام کششی بالا است. این ویژگی باعث شده بتوان از آن در مواردی که نیاز به اتصال تحت کششی است، استفاده کرد. مقاومت حرارتی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های پیچ و مهره است که این ویژگی موجب شده بتوان از آن در دماهای بالا مانند صنایع فضایی استفاده کرد. به ‌طور کلی، اگر مایل به خرید پیچ و مهره‌ای هستید که وزن و چگالی پایینی داشته باشد اما در عین‌ حال، مقاومت بسیار خوبی در برابر فرسایش و خوردگی از خود نشان دهد، این محصول گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

کاربردهای پیچ ومهره تیتانیوم در صنایع

ویژگی‌های پیچ ومهره تیتانیوم باعث شده است که از آن در بخش‌های مختلف صنعتی استفاده شود؛ به عبارتی، این محصول در موارد استراتژیک زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قسمت زیر به برخی از کاربردهای پیچ ومهره تیتانیوم اشاره کرده‌ایم:

 • اجزای فضاپیما
 • صنایع شیمیایی
 • تجهیزات پزشکی
 • تجهیزات ورزشی
 • ماهواره‌های تجاری
 • اجزای موتور هواپیما
 • ساخت کشتی‌ها و زیردریایی‌ها
 • صنعت نفت و گاز و پتروشیمی

پیچ مهره تیتانیوم

خرید پیچ ومهره عمده با قیمت مناسب

پیچ ومهره تیتانیوم، گران‌ترین پیچ و مهره بازار است که با خرید عمده آن می‌توان تا حد زیادی در هزینه‌های خرید صرفه‌جویی کرد. در واقع، این محصول یکی از مناسب‌ترین پیچ و مهره‌های بازار محسوب می‌شود که ارزش خرید بالایی دارد. با سفارش پیچ‌ومهره تیتانیوم و استفاده از آن در محصولات و پروژه‌های خود، می‌توان سطح کیفی آن‌ها را به ‌صورت چشمگیری افزایش داد. به عبارتی، مهم‌ترین موضوع در ساخت محصولات صنعتی، استفاده از قطعات باکیفیت است. هرچقدر کیفیت قطعات و متریال به‌کاررفته در محصولات شما بالاتر باشد به همان میزان، رضایت مشتریان بیشتر خواهد شد. کسب رضایت مشتریان نیز هدف والایی است که شما را سریع‌تر به موفقیت می‌رساند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پاسخگویی به سوالات شما
ارسال